SUP un laivu piedzīvojums Daugavas atsegumi

SUP un laivu piedzīvojums Daugavas atsegumi ir kā radīts kultūras un vēstures cienītājiem, īsta bauda jaunu piedzīvojumu meklētājiem.

Pasākuma datums:

24/09/2023

Pasākuma laiks:

10:00

Pasākuma vieta:

56.63896481768444, 25.42299515718231, Stāvlaukums

SUP un laivu piedzīvojums Daugavas atsegumi ir kā radīts kultūras un vēstures cienītājiem, īsta bauda jaunu piedzīvojumu meklētājiem. Apvienosim gan ūdens priekus, gan nelielus pārgājienus pa vienu skaistu Latvijas nostūrīti. Pēdējo reizi ūdens līmenis šeit ir bijis tik zems vien pirms 11 gadiem, tāpēc šobrīd ir unikāla iespēja apskatīt Daugavas krastus un atsegumus visos to krāšņumos.

Ūdens piedzīvojumu daļā ar laivu vai SUP dēli dosimies apskatīties Kokneses pilsdrupas un tās krastus, esot uz ūdens gan varenajā likteņupē Daugavā, gan skaistajā Pērses upē. Papildus tam, apbrauksim Likteņdārzu, cik tas ir iespējams, un dodamies izlocīt kājas un izstaigāt Likteņdārzu, kā arī ieturēt vieglas, mūsu organizētas pusdienas. Noteikti drīkst ņemt līdzi savu mīļāko našķi un tēju termosā, lai pa ceļam ir ko padzerties 🙂 

Kad esam izstaigājušies un paēduši, dodamies atpakaļ ūdeņos, lai tālāk izkāptu krastā pie Kokneses Evanģēļiski luteriskās baznīcas, kas celta tālajā 1687. gadā. Vai zināji, ka sākumā baznīca bija neliela koka ēka bez torņa ar māla klona grīdu un salmu jumtu? Kara laikā baznīca tiek nopostīta, pēc tam tā atkal piedzīvo remontdarbus. vēl viens zīmīgs fakts – Šajā baznīcā par mācītāju kalpojis Ernsts Johans Gliks, latviešu Bībeles tulkotājs. Šo vietu papildinājusi neparasta Bībele. Tā tapusi kā dāvana no evaņģēliski luteriskās Biķeru draudzes ziedojumiem un tās devīze Koknesē ir: “Dievam par godu, koknesiešiem par svētību!”. Lielformāta Bībele ir brīvi pieejama ikvienam interesentam, un, ja nebūs kāds ČP, tad pret ziedojumiem baznīcai uzkāpsim zvanu tornī apskatīt 830 kg smago baznīcas zvanu, kas tika uzstādīts 1930. gadā. (zvanīt gan mums neviens neļaus, bet nobildēties varēsim 🙂 )

Izvērtējot vēlmes, spēkus un laikapstākļus, izmetam lielāku vai mazāku loku, apskatot skaistos Daugavas atsegumus un finišējam stāvvietā pie Kokneses pilsdrupām. 

Baudam tēju un cepumus, pēc tam tiem kas vēlas ir iespēja doties apskatīt Kokneses pilsdrupas arī no sauszemes (ja strādā kase, tad ieeja 2 eiro). Kokneses pils savulaik bija viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā. Rīgas arhibīskapa mūra pils celtniecība šeit uzsākta 1209.gadā, neilgā laikā tapa milzu pils ar priekšpili un nocietināto Kokneses pilsētu tai līdzās. Kokneses pils pamesta pēc vareno rietumu torņu uzspridzināšanas 1701.gadā un līdz mūsdienām saglabājušās iespaidīgas drupas. 

Iekļauts:

 • Inventārs – SUP vai viena vieta laivā, pieejami divvietīgi un trīsvietīgi KAYAKI
 • Ūdensdrošs mantu maiss
 • Veste
 • Instruktāža
 • Pieredzējis instruktors un gids visa piedzīvojuma laikā
 • Foto un video
 • Tēja
 • Pusdienas
 • Cepumi

Papildus:

 • Kokneses pilsdrupu ieejas maksa 2 eiro
 • Ziedojumi baznīcā un/vai Likteņdārzā
 • Suvenīri
 • Našķi un uzkodas 

SUP un laivu piedzīvojums Daugavas atsegumi ir piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem braucējiem. Pirms dosimies ūdenī, saņemsi pilnu instruktāžu un ieteikumus patīkamai atpūtai uz ūdens. Pēc piedzīvojuma saņemsi skaistākos iemūžinātos mirkļus. Par inventāru Tev nebūs jāraizējas – tas jau būs starta vietā, lai savu SUP vai laivu piedzīvojumu Tu vari izbaudīt pilnībā.

Ja Tev ir papildus jautājumi, droši raksti uz info@boardsyou.lv vai zvani +371 26222212

Pasākums beidzies

Pasākuma vieta:

Kopā vietas: 40 (31 Palicis)

Rīko: BoardsYou

 • 56.63896481768444, 25.42299515718231, Stāvlaukums

Pasākuma plāna detaļas:

 • 24/09/2023 10:00   -   17:00
Dalīties ar šo pasākumu
PIEVIENOT KALENDĀRAM
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm)